Ajalugu

Esimene Tallinna Mõõga vehklemisturniir peeti 1971 aastal meeste epees. 1992 aastal peeti turniir esmakordselt meeste epee MK-etapina, alates 2016 aastast toimub Tallinna Mõõk naiste epee MK-etapina. 

 

Turniiri parimad läbi aegade:

 

Individuaalne

Aasta

I KOHT

II KOHT

III KOHT

eestlased

     1971
      42 vehklejat

J. Veanes
Eesti

B. Joffe
Eesti

G. Erdös
Ungari

7. A.Liivak

9. V.Rossar

1972
48 vehklejat

A.Abušahmetov
Kirgiisia

G.Zažitski
Eesti

V.Donin
Kirgiisia

5. K.Kuur

6. A.Liivak

1973
96 vehklejat

S.Paramonov
Ukraina

I.Valetov
Kasahstan

A.Abušahmetov
Kirgiisia

12. K.Kuur

13. A. Liivak

1974
134 vehklejat

A.Garin
Ukraina

A.Abušahmetov
Kirgiisia

I.Valetov
Valgevene

4. G.Zažitski

13. A.Liivak

1975
120 vehklejat

M.Gorlov
Moskva

A.Abušahmetov
Kirgiisia

S. Matvejev
Moskva

4. G.Zažitski

5. B.Joffe

1976
141 vehklejat

B.Lukomski
Leningrad

F.Szavo
Rumeenia

A.Abušahmetov
Kirgiisia

5. A.Liivak

8. B.Joffe

1977
144 vehklejat

E.Kolczonay
Ungari

A.Liivak
Eesti

L. Angelescu
Rumeenia

13. B.Joffe

26. V.Kirpu

1978
144 vehklejat

B.Lukomski
Leningrad

L. Pethö
Ungari

A. Abušahmetov
Kirgiisia

28. A.Tammsaar

32. A.Liivak

1979
144 vehklejat

A.Karagjan
Armeenia

L. Dunajev
Venemaa

A. Lis
Poola

17. V.Kirpu

32. T.Hint

1980
144 vehklejat

E. Borrmann
Saksamaa

I.Kutšeravõi
Ukraina

V. Kirpu
Eesti

27. K.Kuur

32. E.Einberg

1981
144 vehklejat

V.Fischer
Saksamaa

I.Ostricz
Ungari

E. Kolczonay
Ungari

8. T.Hint

24. V.Zuikov

1982
144 vehklejat

O. Lemglet
Prantsusmaa

P. Boisse
Prantsusmaa

A.Karagjan
Moskva

32. T.Hint

38. K.Kuur

1983
144 vehklejat

A. Možaev
Venemaa

V.Hondoga
Moskva

A.Bõkov
Ukraina

4. T.Hint

16. G.Zažitski

1984
144 vehklejat

E. Kolczonay
Ungari

A.Bõkov
Ukraina

A. Ivanenko
Kasahstan

35. T.Hint

41. A.Kozlov

1985
144 vehklejat

U. Proske
Saksa DV

A. Ageev
Ukraina

A. Možaev
 Venemaa

15. A.Kajak

20. V.Zuikov

1986
144 vehklejat

S. Pasztor
Ungari

T. Hint
 Eesti

A. Možaev
Venemaa

4. V.Reznitšenko

11. A.Kajak

1987
144 vehklejat

S. Kravtšuk
Ukraina

V. Reznitšenko
Eesti

V. Ivanov
Moskva

11. A.Kajak

21. A.Kozlov

1988
188 vehklejat

V . Ageev
Ukraina

V. Reznitšenko
 Eesti

L. Tihhomirov
 Moskva

7. V.Zuikov

27. K.Kaaberma

1989
188 vehklejat

V. Reznitšenko
 Eesti

I. Buay
Ungari

L Tihhomirov
Moskva

10. V.Zuikov

12. H.Zažitski

1990
230 vehklejat

A. Mazzoni
Itaalia

P.Felisiak
Poola

P.Kolobkov
 Venemaa

11. K.Kaaberma

21. V.Zuikov

1991
157 vehklejat

S. Kravtšuk
Ukraina

P.Kolobkov
Venemaa

V . Ageev
Ukraina

5. A.Kajak

13. V.Zuikov

1992 MK
96 vehklejat

E. Srecki
Prantsusmaa

K. Kaaberma
Eesti

S. Cuomo
Itaalia

21. M.Loit

35. H.Zažitski

1993 MK
89 vehklejat

H.Faget
Prantsusmaa

A.Glazunov
Venemaa

A. Mazzoni
 Itaalia
J.M.Henry
Prantsusmaa

14. H.Zažitski

16. K.Kaaberma

1994 MK
75 vehklejat

S. Pantano
Itaalia

P. Kolobkov
Venemaa

A. Mazzoni
Itaalia
M. Tischko
Ukraina

15. V.Zuikov

16. H.Zažitski

1995 MK
98 vehklejat

P. Milanoli
Itaalia

V. Ageev
Ukraina

S. Cuomo
Itaalia
B. Kurowski
Poola

22. V.Zuikov

24. K.Kaaberma

1996 MK
87 vehklejat

A. Beketov
Venemaa

C. Totola
 Ungari

S. Cuomo
Itaalia
N. Buergin
Šveits

7. M.Loit

18. K.Kaaberma

1997 MK
95 vehklejat

V. Zakharov
Valgevene

P. Milanoli
Itaalia

A. Gorbatšuk
Ukraina
A. Maly
Ukraina

14. E.Ber

19. K.Kaaberma

1998 MK
88 vehklejat

K. Kaaberma
Eesti

E.Kolczonay
Ungari

A. Kajak
Eesti
A. Gorbatšuk
Ukraina

14. A.Liimets

21. V.Zuikov

1999 MK
86 vehklejat

A. Gorbatšuk
Ukraina

K. Kaaberma
 Eesti

G. Imre
Ungari
V. Ptšenikin
Valgevene

5. A.Kajak

13. V.Zuikov

2000 MK
75 vehklejat

A. Fekete
Ungari

P. Vanky
Rootsi

I. Kovacs
Ungari

K. Kulczar

Ungari

6. K.Kaaberma

8. M.Loit

2001 MK
82 vehklejat

R. Andrzejuk
Poola

P. Vanky
Rootsi

A. Gorbatchuk
Ukraina

7. S.Vaht

8. V.Post

2002 MK
98 vehklejat

P. Kolobkov
 Venemaa

M. Malmgren
Rootsi

S. Vaht
Eesti
R. Dingl
Rootsi

6. K.Kaaberma

13. M.Loit

2003 MK
101 vehklejat

B. Hoffmann
Šveits

J. Fiedler
Saksamaa

R. Dingl
Rootsi
I. Turchin
Venemaa

6. K.Kaaberma

8. N.Novosjolov

2004 MK
115 vehklejat

P. Kolobkov
Venemaa

A. Kardolus
Holland

W. Kelsey
USA
S. Kim
Korea

8. N.Novosjolov

13. S.Vaht

2005 MK
111 vehklejat

P. Kolobkov
Venemaa

 M. Schmitt
Saksamaa

 J. Fidler
Saksamaa
B. Verwijlen
Holland

7. E.Ber

23. K.Kaaberma

2006 MK
167 vehklejat

U. Robeiri
Prantsusmaa

 S. Carozzo
Itaalia

 C. Moerch
Norra
J. Jeannet
Prantsusmaa

12. K.Kaaberma

16. N.Novosjolov

2007 MK
99 vehklejat

U. Robeiri
Prantsusmaa

J. Jeannet
Prantsusmaa

 E. Boisse
Prantsusmaa
J. Fidler
Saksamaa

6. S.Järve

7. S.Vaht

2008 MK
169 vehklejat

M. Tagliariol
Itaalia

A. Rota
Itaalia

P. Milanoli
Itaalia
M. Kauter
Šveits

39. J.Salm

40. S.Järve

2009 MK
136 vehklejat

J. Jeannet
Prantsusmaa

G. Grumier
Prantsusmaa

B. Verwiljen
Holland
V. Zingerman
Iisrael

5. N.Novosjolov

7. M.Allika

2010 MK
147 vehklejat

N. Novosjolov
Eesti

D. Confalonieri
Itaalia

A. Tikhomirov
Venemaa
I. Tourchine
Venemaa

23. M.Allika

31. T.Rennu

2011 MK

245 vehklejat

J. Fiedler

Saksamaa

G. Grumier

Prantsusmaa

N. Novosjolov
Eesti

B. Verwijlen

Holland

49. S.Priinits

80. M.Allika

2012 MK

239 vehklejat

N. Novosjolov
Eesti

G. Grumier

Prantsusmaa

E. Alimzhanov
Kasahstan
P. Pizzo
Itaalia

69. A.Liimets

92. K.Jussifov

2013 MK

219 vehklejat

M. Heinzer
Šveits

J. H. Song

Korea

S. Fernandez
Venezuela
F. Kauter
Šveits

17. N. Novosjolov

52. S. Priinits

2014 MK (44. turniir)

237 vehklejat

M. Heinzer

Šveits

B. Verwijlen

Holland

C. Dong

Hiina

G. Grumier

Prantsusmaa

17. N. Novosjolov

28. S. Järve

2014 MK

(45. turniir)

247 vehklejat

G. Grumier

Prantsusmaa

C. Kneip

Saksamaa

F. Kauter

Šveits

P. Pizzo

Itaalia

13. N. Novosjolov

41. E. Azizov

2015 MK

273 vehklejat

K. Minobe

Jaapan

S. Uyama

Jaapan

E. Garozzo 

Itaalia

Gauthier Grumier

Prantsusmaa

26. M. Allika

34. N. Novosjolov

2016 MK

Naiste epee

177 vehklejat

Tatiana Logunova

Venemaa

Violetta Kolobova

Venemaa

Irina Embrich

Eesti

Renata Knapik-Miazga 

Poola

11. Katrina Lehis

19. Erika Kirpu

 

Meeskondlik

Aasta

I KOHT

II KOHT

III KOHT

 

2011 MK
26 meeskonda

Venemaa USA Prantsusmaa 7. Eesti

2012 MK
27 meeskonda

Prantsusmaa Lõuna-Korea USA 15. Eesti

2013 MK

 23 meeskonda

Prantsusmaa Šveits Ungari 4. Eesti

2014 MK

(44. turniir)

29 meeskonda

Itaalia Ungari Prantsusmaa 13. Eesti

2014 MK

(45. turniir)

29 meeskonda

Lõuna-Korea Prantsusmaa Saksamaa 21. Eesti

2015 MK

27 meeskonda

Prantsusmaa Itaalia Šveits 6. Eesti

2016

Naiste MK

21 võistkonda

Eesti Prantsusmaa Ukraina