Post image

Tallinna Mõõka jahib 279 vehklejat 50 riigist!

11.-13. novembrini Kalevi Spordihallis peetavale naiste epee maailmakarika etapile 52. Tallinna Mõõk on õigeaegselt registreerunud 279 vehklejat 50 riigist. Kui selline arv sportlasi peaks ka starti minema, oleks tegemist võistluse osalejate rekordi kordamisega – 2019. aastal peetud 50. juubeliturniirilt võttis osa täpselt sama arv vehklejaid ja riike.

Maailma edetabeli TOP 30-st vehklejast on kohal 25, esisajast on esindatud 83. Võistkondlikult teevad kaasa 28 riigi naiskonnad, kohal on kõik maailma edetabeli 10 paremat. Kohal on ka valitsevad maailmameistrid – korealanna Sera Song koos Lõuna-Korea naiskonnaga.

Individuaalvõistlusele registreerunud

Võistkonnavõistluse registreerunud

Eesti naisvehklejaid asub starti 20, neist kõige kõrgema reitinguga on tänavusel MM-il 5. koha saavutanud Nelli Differt (maailma edetabeli 7). Lisaks Differtile hoiavad maailma edetabelis kõrget kohta ka Erika Kirpu ja Irina Embrich, kes on vastavalt 12. ja 18. positsioonil. Eelregistreerimise põhjal on kõik kolm maailma reitingu järgi turniiri TOP 16 vehkleja seas ja on sellega taganud otse pääsu põhiturniirile ehk 64 parema hulka.

11. novembril, mil peetakse individuaalvõistluse eelringid, on sissepääs Kalevi Spordihalli kõigile tasuta. 12. novembril ristavad mõõgad individuaalvõistluse 64 paremat ja 13. novembril selgub naiskondlik võitja.

Piletid saadaval Piletikeskuses

Tule Mõõgale ja ela kaasa Eesti epeenaistele!